SVERIGES STÖRSTA TRAFIKSKOLA
– Ditt tempo, din livsstil – Vi anpassar din väg till körkortet!

Börja resan mot körkortet: Bromssträcka

Teoriportalen säsong 2 är här! Välkommen till Mårtenssons Trafikskola!Är det äntligen dags att fixa körkortet? Denna kunskapsfilmen handlar om hur vi räknar ut bromssträcka. Vår trafiklärare My Carlevåg berättar på denna kunskapsfilm om hur vi kan hjälpa oss själva till att bli bättre förare på vägen och kunna planera din bromssträcka.

Mårtenssons Trafikskola är Sveriges största trafikskolor med fler än 100 arbetande lärare. Vi har kontor i Malmö, Helsingborg, Lund, Landskrona, Trelleborg, Vellinge, Höllviken, Limhamn, Eslöv, Ängelholm, Kristianstad, Växjö & Ystad och har varit verksamma sen 1936 och självklart är vi medlemmar i STR.

0 kommentarer

Skicka en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *