SVERIGES STÖRSTA TRAFIKSKOLA
– Ditt tempo, din livsstil – Vi anpassar din väg till körkortet!

Börja resan mot körkortet: Motorväg

Teoriportalen säsong 2 är här! Välkommen till Mårtenssons Trafikskola! Är det äntligen dags att fixa körkortet? Den femte kunskapsfilmen innehåller hur vi kör på motorväg. Vår trafiklärare My Carlevåg berättar på denna kunskapsfilm om hur vi kan hjälpa oss själva till att bli bättre förare på motorvägen men även farliga avfarter, påfarter och att hålla avstånd som du måste vara varse om i trafiken.

Mårtenssons Trafikskola är Sveriges största trafikskolor med fler än 100 arbetande lärare. Vi har kontor i Malmö, Helsingborg, Lund, Landskrona, Trelleborg, Vellinge, Höllviken, Limhamn, Eslöv, Ängelholm, Kristianstad, Växjö & Ystad och har varit verksamma sen 1936 och självklart är vi medlemmar i STR.

Nya avsnitt släpps varje måndag!

0 kommentarer

Skicka en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *