SVERIGES STÖRSTA TRAFIKSKOLA
– Ditt tempo, din livsstil – Vi anpassar din väg till körkortet!

Börja resan mot körkortet: Våra Sinnen

Välkommen till Mårtenssons Trafikskola! Är det äntligen dags att fixa körkortet? Den fjärde kunskapsfilmen innehåller hur vi kör på landsväg. Vår trafiklärare My Carlevåg berättar på denna kunskapsfilm om hur vi kan hjälpa oss själva till att bli bättre förare på landsvägen men även varningssignaler för tåg, djur och backkrön som vi måste vara varse om i trafiken. 

Mårtenssons Trafikskola är en av Sveriges största trafikskolor med fler än 100 arbetande lärare. Vi har kontor i Malmö, Helsingborg, Lund, Landskrona, Trelleborg, Vellinge, Höllviken, Limhamn, Eslöv, Ängelholm, Kristianstad, Växjö & Ystad och har varit verksamma sen 1936 och självklart är vi medlemmar i STR.

Nya avsnitt släpps varje måndag!

0 kommentarer

Skicka en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *